Půjčky a úvěry

Nebankovní půjčky Liberec

Vyplatí se půjčky na OP pro nezaměstnané?

Půjčky a úvěryPůjčky na občanský průkaz jsou poměrně rozšířenou formou rychlých půjček, k jejichž sjednání nepotřebujete nic než občanku a ochotného poskytovatele.

Půjčky bez (doložení) příjmů

Ano, mnohdy k získání půjčky na občanský průkaz nepotřebujete nic jiného, než občanku. Díky své nenáročnosti na bonitu jde také o jednu z mála půjček pro nezaměstnané. Samotný úvěr je zpravidla poskytnut v hotovosti, někdy i na bankovní účet, většinou ihned po podpisu směnky. Poskytovatelem bývá soukromá osoba, která tímto způsobem investuje peníze, které se jí zhodnotí mnohem výhodněji a jistěji.

Zpravidla na směnku

Protože jsou půjčky na OP docela riskantní, bývají zajištěny směnkou. Ta přináší výhody pro obě strany – dlužník získá výhodně peníze a věřitel zase nezvratný a snadno vymahatelný důkaz (směnku), že někomu své peníze půjčil. Pozor na to, jak jednou směnku podepíšete, už bude jen těžké prokazovat, že jste si žádnou půjčku nevzali.

Vysoké úroky?

Už jsme nakousli, že se půjčky na OP těší přízni investorů díky vysokým úrokům. Ano, je tomu tak, úroky jsou vyšší, stejně jako riziko pro investora. Na druhou stranu je můžete snížit zástavou nemovitosti. V opačném případě se musíte smířit s tím, že zaplatíte o pár procent více, než třeba u banky, nebo u některé z nebankovních společností, které ale půjčují hlavně bonitní a trpělivým klientům, kteří mají čas dokládat, dokládat, dokládat a pak ještě čekat.

Tam kde stačí občanka je vše rychle vyřízeno – stačí jeden podpis a můžete si domů odnášet peníze, které potřebujete na řešení složité finanční situace. Nikdy však nezapomínejte ani na to, že půjčku budete jednou taky muset splatit. Opatrnosti není nikdy dosti a vždy si dopředu spočítejte, jestli svůj nový závazek utáhnete. Více už na portálu PujckyaUvery.com.