Půjčky pro nezaměstnané

jarmoluk / Pixabay

SMS půjčky jsou pro každého

Nezaměstnaní, dlužníci, podnikatelé, ale i pracující mají možnost získat rychlé SMS půjčky, u kterých se nezkoumá zpravidla ani příjem, ani registr dlužníků. Jaké vůbec tyto půjčky jsou a proč mají přízvisko „SMS“?

Do 5 000 Kč v řádech minut

Pro tyto půjčky je typická nízká maximální částka úvěru. Řádově jde o stovky až tisíce korun, které se navíc musejí vrátit do několika málo týdnů. Proto se jim někdy říká i „půjčky před výplatou“. Jde o ideální způsob, jak přežít pár posledních dnů do výplaty, když se objeví nějaký nečekaný výdaj a pokladnička vaší domácnosti zeje prázdnotou. Až vám plat přijde, jednoduše zaplatíte půjčenou částku a malý poplatek.

Registrace do systému těchto půjček zpravidla probíhá pomocí bankovního účtu, který je středobodem, podle kterého poskytovatel ví, s kým jedná. Peníze vám na účet pošle (často ihned) a také očekává, že z tohoto účtu půjčku splatíte. Některé společnosti praktikují postupné navyšování částek, které si žadatel smí půjčit – nejprve třeba pouze 2 000 Kč, ale po několika řádně splacených úvěrech se dostane až na půjčku do 5 000 Kč.

Registry se nezkoumají

Jak už jsme řekli, tyto mikroúvěry fungují zpravidla jako půjčky bez registru. Důvodů je hned několik, tím nejdůležitějším je ale rychlost. Když o půjčku zažádáte, peníze můžete mít do několika minut na účtu, což by se jen těžko dalo zvládat, kdyby poskytovatel zkoumal registry, bonitu a podobné věci.

Poplatky místo úroků

Jelikož jde o úvěry na velmi krátkou dobu, místo úroků se zde počítá s poplatky. Příklad: Půjčíte si 3 000 Kč na 30 dnů, do kterých musíte zaplatit 3 600 Kč. Za poskytnutí půjčky tedy zaplatíte 600 Kč, což je sice procentuálně opravdu hodně, ale absolutní částka je to nevysoká, když uvážíte, že vás taková půjčka může kdykoliv zachránit od mnohem větších problémů. Navštivte i web Pujckypronezamestnane.com, kde se dozvíte o podobných půjčkách mnohem více.